in

Временска прогноза за 22 февруари

Времето денес:

Претпладне по котлините ќе има појава на магла и ниска облачност. Преку денот ќе биде претежно сончево со слаб променлив ветер.

времепрогноза°Cвлажност
00-0678%
06-12+1°89%
12-18+12°59%
18-24+6°71%

Временска најава:

Во следните денови ќе се задржи стабилно и претежно сончево време. По котлините во претпладневните часови ќе има појава на магла и ниска облачност, особено денес и кон крајот на работната недела. Температурите ќе бидат во пораст и ќе бидат над просекот за овој период од годината, што ќе предизвика топење на снежната покривка. Утре и во среда, особено вдолж Повардарието ќе дува умерен ветер од северозападен правец.

Актуелно предупредување:


Денес претпладне по котлините ќе има појава на магла и ниска облачност.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote