in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 23 ЈУНИ

Времето денес:

 

Сончево и многу топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. УВ=9

Денес, Среда 23.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 66%
06-12 +23° 45%
12-18 +35° 22%
18-24 +32° 41%
Утре, Четврток 24.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +24° 48%
06-12 +20° 59%
12-18 +35° 23%
18-24 +36° 21%
Петок 25.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +24° 54%
06-12 +20° 55%
12-18 +35° 20%
18-24 +36° 22%
Сабота 26.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +22° 57%
06-12 +24° 45%
12-18 +35° 26%
18-24 +30° 33%
Недела 27.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 70%
06-12 +24° 60%
12-18 +33° 31%
18-24 +31° 49%
Понеделник 28.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 73%
06-12 +24° 51%
12-18 +32° 29%
18-24 +30° 32%
Вторник 29.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 69%
06-12 +22° 51%
12-18 +33° 23%
18-24 +32° 27%

 

Временска најава:

 

Во следните денови под влијание на топла воздушна маса од југ времето ќе биде многу топло со натпросечни температури за овој период од годината. На повеќе места температурите ќе бидат над 35 степени, а најтопло ќе биде утре и во петок кога на места ќе го надминуваат и 40-тиот степен.

 

Актуелно предупредување:

 

Продолжува периодот на многу топло време со натпросечни температури за овој период од годината. Во следните денови во повеќе места температурите ќе бидат над 35 степени.
Најтопло ќе биде утре и во петок кога температурата на места особено на југоистокот ќе го надмине и 40-тиот степен и ќе биде активирано портокалово, а во некои делови и црвено ниво на опасност од високи температури.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote