in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 24 МАЈ

Времето денес:

 

Сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер од променлив правец.

 

 

 

Денес, Понеделник 24.05.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +18° 50%
06-12 +13° 70%
12-18 +26° 36%
18-24 +29° 35%
Вторник 25.05.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +19° 46%
06-12 +17° 61%
12-18 +27° 36%
18-24 +29° 31%
Среда 26.05.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 54%
06-12 +20° 53%
12-18 +27° 31%
18-24 +23° 51%
Четврток 27.05.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 69%
06-12 +19° 60%
12-18 +27° 33%
18-24 +24° 43%
Петок 28.05.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +16° 70%
06-12 +19° 59%
12-18 +23° 39%
18-24 +19° 59%
Сабота 29.05.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +12° 75%
06-12 +15° 56%
12-18 +24° 28%
18-24 +20° 35%

Временска најава:

 

Утре попладне ќе има услови за изолирана нестабилност проследени со засилен јужен ветер. Од среда во попладневните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, а оваа нестабилност ќе се одржува и во четврток преку денот особено на истокот од земјата и во петок во планинските региони на земјата.

 

Актуелно предупредување:

 

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote