in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 27 АПРИЛ 2023

Времето денес:

 

Сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, долж Повардарието и во источните делови засилен ветер од северен правец.

Во Скопје сончево со мала облачност. Ќе дува умерен до засилен северен ветер.

Утре ќе преовладува сончево време со ниски утрински температури. За време на викендот и во почетокот на следната седмица во попладневните часови ќе има локално зголемување на облачноста со услови за краткотраен пороен дожд и грмежи. Дневната температура до недела ќе биде во пораст.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote