in

Временска прогноза за 27 февруари

Времето денес:

Претпладне ќе биде сончево и топло со слаб до умерен северен ветер. Попладне облачноста ќе се зголеми и ќе започне да дува умерен, вдолж Повардарието засилен ветер од северен правец.

времепрогноза°Cвлажност
00-06+3°71%
06-12+4°71%
12-18+20°40%
18-24+9°77%

Временска најава:

Денес попладне ќе започне да дува умерен, вдолж Повардарието засилен ветер од северен правец, кој ќе продолжи да дува и во наредните два дена. Од недела ќе има позначителен пад на температурите, така што дневните ќе опаднат за 7-10 степени во однос на утрешната, а утринските од почетокот на следната седмица на повеќе места ќе се спуштат под нулата.

Актуелно предупредување:

Денес попладне, како и во следните два дена ќе дува умерен, вдолж Повардарието засилен ветер од северен правец, кој ќе предизвика позначителен пад на температурите, така што дневните ќе опаднат за 7-10 степени во однос на утрешната, а утринските од почетокот на следната седмица на повеќе места ќе се спуштат под нулата.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote