in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 27 ЈУЛИ

Времето денес:

Сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. УВ=9

Денес, Вторник 27.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +22° 60%
06-12 +24° 57%
12-18 +37° 28%
18-24 +34° 39%
Утре, Среда 28.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +26° 60%
06-12 +20° 62%
12-18 +35° 26%
18-24 +38° 28%
Четврток 29.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +27° 48%
06-12 +20° 56%
12-18 +36° 22%
18-24 +40° 19%
Петок 30.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +24° 54%
06-12 +25° 35%
12-18 +40° 15%
18-24 +35° 22%
Сабота 31.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +23° 43%
06-12 +25° 31%
12-18 +40° 17%
18-24 +35° 23%
Недела 01.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +23° 53%
06-12 +24° 38%
12-18 +38° 16%
18-24 +34° 16%
Понеделник 02.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +23° 47%
06-12 +24° 36%
12-18 +37° 17%
18-24 +32° 20%

Временска најава:

Под влијание на топла воздушна маса од југ во следните денови времето ќе биде многу топло со натпросечни температури за овој период од годината. Најтопло ќе биде од среда до недела кога наместа температурата ќе го надминува и 40-тиот степен и ќе биде активирано портокалово ниво на опасност од високи температури.

Актуелно предупредување:

Од денес до крајот на оваа седмица под влијание на топла воздушна маса од југ, времето ќе биде многу топло со натпросечни температури за овој период од годината. Во следните денови на повеќе места температурите ќе бидат над 35 степени.
Најтопло ќе биде од среда до недела кога ќе биде активирано портокалово ниво на опасност од високи температури, а вредноста на УВ индексот ќе изнесува 9. Наместа вдолж Повардарието температурата ќе го надмине и 40-тиот степен.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote