in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 28 АВГУСТ

Времето денес:

Сончево со умерена облачност и со слаб до умерен ветер, во западните делови од западен, а во источните од јужен правец. Попладне претежно во источните делови ќе има појава на локална нестабилност со краткотраен пороен дожд и ретки грмежи. УВ=6

Денес, Сабота 28.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +18° 72%
06-12 +18° 67%
12-18 +28° 37%
18-24 +25° 42%
Утре, Недела 29.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +18° 70%
06-12 +17° 69%
12-18 +24° 40%
18-24 +24° 48%
Понеделник 30.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +18° 59%
06-12 +14° 78%
12-18 +22° 39%
18-24 +25° 28%
Вторник 31.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +15° 68%
06-12 +16° 56%
12-18 +26° 24%
18-24 +22° 27%
Среда 01.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +15° 56%
06-12 +16° 47%
12-18 +27° 21%
18-24 +20° 39%
Четврток 02.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +18° 80%
06-12 +17° 69%
12-18 +24° 36%
18-24 +20° 61%
Петок 03.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +14° 86%
06-12 +15° 84%
12-18 +25° 40%
18-24 +23° 49%

Временска најава:

За време на викендот ќе преовладува умерено облачно време со услови за краткотраен дожд, утре претежно во источните, а во недела во планинските подрачја. Во западните делови во недела ќе дува засилен западен ветер. Од понеделник ќе биде стабилно со слаб до умерен западен и северозападен ветер.

Актуелно предупредување:

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote