in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 28 ДЕКЕМВРИ

Времето денес:

Умерено до значително облачно, наутро и претпладне со услови за појава на магла и ниска облачност по котлините и речните делини. Претежно во јужните делови ќе има слаб ветер од северен правец.

Денес, Вторник 28.12.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +2° 99%
06-12 +2° 98%
12-18 +10° 89%
18-24 +3° 99%
Утре, Среда 29.12.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +5° 84%
06-12 +2° 98%
12-18 +7° 92%
18-24 +6° 90%
Четврток 30.12.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +3° 91%
06-12 +4° 83%
12-18 +9° 73%
18-24 +7° 85%
Петок 31.12.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +2° 92%
18-24 -1° 86%
18-24 +10° 63%
18-24 +8° 71%
Сабота 01.01.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +5° 86%
18-24 +2° 76%
18-24 +13° 53%
18-24 +7° 70%
Недела 02.01.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +2° 85%
18-24 +1° 83%
18-24 +11° 57%
18-24 +2° 72%
Понеделник 03.01.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -2° 99%
18-24 -3° 100%
18-24 +6° 71%
18-24 +3° 75%

Временска најава:

Во следните два дена ќе преовладува значително облачно време со појава на магла и ниска облачност по котлините и речните долини. Повремен локален дожд ќе има во среда, а потоа во следните денови времето ќе биде стабилно и се потопло. Температурите ќе бидат над просекот за овој период од годината, што ќе предизвика постепено топење на снежната покривка.

Актуелно предупредување:

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote