in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 28 ЈАНУАРИ

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Времето денес:

Претпладне со умерена до значителна облачност, освен на запад каде ќе преовладува сончево време. Попладне облачноста ќе се намали. Вдолж Повардарието и во источните делови ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Денес, Петок 28.01.2022
време прогноза °C влажност
00-06 -4° 65%
06-12 -4° 64%
12-18 +6° 46%
18-24 +3° 85%
Утре, Сабота 29.01.2022
време прогноза °C влажност
00-06 -3° 83%
06-12 78%
12-18 +4° 54%
18-24 55%
Недела 30.01.2022
време прогноза °C влажност
00-06 -1° 80%
06-12 -5° 70%
12-18 +2° 31%
18-24 +1° 65%
Понеделник 31.01.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -1° 80%
18-24 -3° 79%
18-24 +5° 45%
18-24 +2° 56%
Вторник 01.02.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +1° 71%
18-24 -1° 95%
18-24 +4° 86%
18-24 +3° 73%
Среда 02.02.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -1° 77%
18-24 -4° 94%
18-24 +1° 90%
18-24 72%
Четврток 03.02.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -4° 67%
18-24 -3° 83%
18-24 +4° 58%
18-24 68%

Временска најава:

Денес кон крајот на денот во западните, а утре претежно претпладне во северните делови ќе има локални врнежи од снег. Во сабота ќе дува и засилен северен ветер, што повторно ќе ја намали дневната температура. Нов влажен бран со врнежи од дожд и снег ќе преминува преку нас во вторник.

Актуелно предупредување:

Утре кон крајот на денот во западните, а во сабота претежно претпладне во северните делови ќе има локални врнежи од снег. Во сабота ќе дува и засилен северен ветер.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote