in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 28 ЈУЛИ

Времето денес:

Сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Попладне во планинските подрачја ќе има изолирана појава на краткотраен дожд и ретки грмежи.

Денес, Среда 28.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +23° 65%
06-12 +25° 48%
12-18 +38° 26%
18-24 +33° 50%
Утре, Четврток 29.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +26° 53%
06-12 +20° 59%
12-18 +36° 23%
18-24 +40° 21%
Петок 30.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +26° 32%
06-12 +21° 48%
12-18 +37° 18%
18-24 +40° 17%
Сабота 31.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +23° 46%
06-12 +25° 37%
12-18 +39° 15%
18-24 +33° 24%
Недела 01.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +24° 52%
06-12 +26° 42%
12-18 +40° 15%
18-24 +35° 23%
Понеделник 02.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +24° 38%
06-12 +26° 31%
12-18 +40° 17%
18-24 +32° 17%
Вторник 03.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +23° 39%
06-12 +26° 39%
12-18 +37° 21%
18-24 +30° 24%

 

Временска најава:

Продолжува периодот на многу топло време со натпросечни температури за овој период од годината и ќе биде активирано портокалово ниво на опасност од високи температури. Наместа вдолж Повардарието температурата ќе го надминува 40-тиот степен. Во понеделник ќе дува засилен ветер од западен, а попладне од северен правец кој ќе предизвика благо опаѓање на температурите во северните делови, а во јужните ќе се задржат високите температурите.

Актуелно предупредување:

Во следните денови времето ќе биде многу топло со натпросечни температури за овој период од годината и ќе биде активирано портокалово ниво на опасност од високи температури. Наместа вдолж Повардарието температурата ќе го надминува 40-тиот степен.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote