in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 29 АПРИЛ

Времето денес:

 

Сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер во западните делови од југозападен, а во источните од југоисточен правец. Попладне ќе има услови за изолирана појава на краткотраен пороен дожд и грмежи, претежно во планиските подрачја.

 

 

 

Денес, Четврток 29.04.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +12° 82%
06-12 +13° 88%
12-18 +26° 52%
18-24 +21° 57%

 

Временска најава:

 

До понеделник под влијание на топла воздушна маса и јужно воздушно струење ќе има значителен пораст на температурите кои на места ќе бидат и над 30 степени. Во ноќта кон недела во западните делови ќе има услови за локален дожд.

 

Актуелно предупредување:

 

До понеделник под влијание на топла воздушна маса и јужно воздушно струење ќе има значителен пораст на температурите кои на места ќе бидат и над 30 степени.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote