in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 29 ДЕКЕМВРИ

Времето денес:

Значително облачно со повремени локални врнежи од дожд, само на повисоките планини од снег. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла. Кон крајот на денот ќе почне да дува умерен до засилен северен ветер, особено вдолж Повардарието.

Денес, Среда 29.12.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +2° 99%
06-12 +3° 99%
12-18 +7° 95%
18-24 +6° 92%
Утре, Четврток 30.12.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +2° 89%
06-12 +5° 85%
12-18 +9° 68%
18-24 +7° 78%
Петок 31.12.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +3° 91%
06-12 84%
12-18 +10° 57%
18-24 +9° 78%
Сабота 01.01.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +2° 87%
18-24 +1° 79%
18-24 +11° 58%
18-24 +9° 63%
Недела 02.01.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +6° 80%
18-24 +5° 88%
18-24 +12° 60%
18-24 +6° 75%
Понеделник 03.01.2022
време прогноза °C влажност
18-24 86%
18-24 92%
18-24 +8° 81%
18-24 +5° 93%
Вторник 04.01.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +2° 85%
18-24 +2° 92%
18-24 +10° 72%
18-24 +7° 79%

Временска најава:

Од утре следуваат денови на стабилно време со натпросечни дневни температури, а особено топло ќе биде за време на викендот. Утре ќе дува засилен северен ветер.

Актуелно предупредување:

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote