in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 29 ЈАНУАРИ

Времето денес:

Претпладне променливо облачно со повремен слаб снег. Во текот на денот облачноста ќе се намалува. На повеќе места ќе дува засилен, повремено силен северен ветер (над 60 км/час).

Денес, Сабота 29.01.2022
време прогноза °C влажност
00-06 -2° 83%
06-12 -1° 70%
12-18 +5° 41%
18-24 65%
Утре, Недела 30.01.2022
време прогноза °C влажност
00-06 -1° 58%
06-12 -6° 66%
12-18 +2° 29%
18-24 44%
Понеделник 31.01.2022
време прогноза °C влажност
00-06 60%
06-12 -3° 78%
12-18 +5° 34%
18-24 +3° 54%
Вторник 01.02.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +1° 62%
18-24 -1° 90%
18-24 +3° 76%
18-24 +3° 83%
Среда 02.02.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -1° 76%
18-24 -2° 81%
18-24 +4° 45%
18-24 +1° 79%
Четврток 03.02.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -3° 71%
18-24 -1° 61%
18-24 +4° 57%
18-24 +2° 61%
Петок 04.02.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -5° 89%
18-24 -7° 70%
18-24 +3° 56%
18-24 44%

Временска најава:

Утре и во понеделник ќе настапи преодно стабилизирање на времето, а нов влажен бран со врнежи од дожд и снег се очекува во вторник.

Актуелно предупредување:

Денес на повеќе места ќе дува засилен, повремено силен северен ветер (над 60 км/час), а претпладне ќе има повремен слаб снег.

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote