in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 29 НОЕМВРИ

Времето денес:

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд, кои локално ќе бидат поројни. До крајот на денот на планините над 1500 м.н.в врнежите ќе преминат во снег. Ќе дува умерен ветер од јужен правец.

Денес, Понеделник 29.11.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +9° 91%
06-12 +8° 87%
12-18 +12° 66%
18-24 +8° 82%
Утре, Вторник 30.11.2021
време прогноза °C влажност
00-06 57%
06-12 +3° 77%
12-18 +6° 48%
18-24 +3° 48%
Среда 01.12.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +1° 64%
06-12 -3° 58%
12-18 +6° 58%
18-24 +4° 66%
Четврток 02.12.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +1° 63%
18-24 81%
18-24 +9° 67%
18-24 +6° 85%
Петок 03.12.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +6° 88%
18-24 +5° 93%
18-24 +14° 75%
18-24 +10° 96%
Сабота 04.12.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +6° 87%
18-24 +5° 92%
18-24 +10° 70%
18-24 +6° 83%
Недела 05.12.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +5° 86%
18-24 +2° 81%
18-24 +6° 70%
18-24 +5° 83%

Временска најава:

Денес ќе има повремени врнежи од дожд, на планините од снег, кои на места ќе бидат пообилни и поројни. Поради продор на студена воздушна маса, во текот на ноќта врнежите ќе преминат во снег и на повисоките места , а снег ќе провејува и на некои пониски места во западните и северните делови. Утре ќе дува засилен северен ветер (над 60км/ч.), што ќе предизвика значително намалување на температурата. Поради разведрувањето, во среда и четврток утринските температури насекаде ќе бидат негативни.

Актуелно предупредување:

Денес ќе има повремени врнежи од дожд, на планините од снег, кои на места ќе бидат пообилни и поројни. Поради продор на студена воздушна маса, во текот на ноќта врнежите ќе преминат во снег и на повисоките места , а снег ќе провејува и на некои пониски места во западните и северните делови. Утре ќе дува засилен северен ветер (над 60км/ч), што ќе предизвика значително намалување на температурата. Поради разведрувањето, во среда и четврток утринските температури насекаде ќе бидат негативни.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote