in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 3 ФЕВРУАРИ

Времето денес:

Променливо облачно со сончеви периоди. Во планинските подрачја ќе провејува слаб снег. Ќе дува засилен ветер од северен правец, особено во источните делови.

Денес, Четврток 03.02.2022
време прогноза °C влажност
00-06 68%
06-12 +2° 62%
12-18 +6° 48%
18-24 60%
Утре, Петок 04.02.2022
време прогноза °C влажност
00-06 -3° 60%
06-12 -5° 65%
12-18 +3° 53%
18-24 +2° 51%
Сабота 05.02.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +3° 87%
06-12 -4° 63%
12-18 +4° 59%
18-24 +5° 74%
Недела 06.02.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +2° 90%
18-24 -2° 92%
18-24 +8° 49%
18-24 +4° 55%
Понеделник 07.02.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -1° 62%
18-24 -3° 62%
18-24 +8° 57%
18-24 +5° 83%
Вторник 08.02.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +2° 78%
18-24 -2° 82%
18-24 +11° 44%
18-24 +6° 80%
Среда 09.02.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -1° 94%
18-24 -2° 72%
18-24 +12° 44%
18-24 +7° 62%

Временска најава:

Во следните денови ќе се задржи променливо облачно време. Локални врнежи од дожд и снег ќе има во сабота кон крајот на денот и во текот на ноќта. Од понеделник ќе преовладува стабилно време со пораст на дневните температури.

Актуелно предупредување:

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote