in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 30 АВГУСТ 2023

Времето денес:

 

Сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од југозападен правец. Во западните делови ќе има зголемена облачност со услови за краткотраен слаб дожд. Максималната температура ќе биде во интервал од 26 до 34 степени. UV=7

Времето и метеоролошки параметри за Скопје: Сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од променлив правец.
T= 31 °C, P= 972 hPa, U= 38 %, V= 3 m/s.
(Т- температура, P- притисок, U- релативна влажност, V- средна брзина на ветер)

Во следните денови времето ќе биде претежно сончево со свежи утра и со појава на мала до умерена облачност во текот на денот.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote