in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 30 АВГУСТ

Времето денес:

Сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец кој вдолж Повардарието повремено ќе се засилува. УВ=7

Денес, Понеделник 30.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +15° 78%
06-12 +16° 72%
12-18 +25° 32%
18-24 +21° 35%
Утре, Вторник 31.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 52%
06-12 +13° 68%
12-18 +25° 29%
18-24 +27° 24%
Среда 01.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +19° 65%
06-12 +14° 72%
12-18 +25° 37%
18-24 +23° 45%
Четврток 02.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +16° 67%
06-12 +16° 59%
12-18 +24° 27%
18-24 +18° 54%
Петок 03.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +14° 73%
06-12 +15° 61%
12-18 +24° 31%
18-24 +20° 37%
Сабота 04.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +14° 66%
06-12 +14° 53%
12-18 +27° 30%
18-24 +23° 35%
Недела 05.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +19° 64%
06-12 +18° 73%
12-18 +23° 69%
18-24 +20° 85%

Временска најава:

Следува период на претежно стабилно и сончево време со слаб до умерен северозападен ветер кој вдолж Повардарието ќе засилува во среда и четврток. Во среда ќе има услови за појава на краткотраен пороен дожд проследен со ветер. Во овие денови наутро особено во посеверните делови ќе биде посвежо.

Актуелно предупредување:

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote