in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 30 ЈУНИ

Времето денес:

 

Сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен, а во западните делови умерен до засилен ветер од западен правец. УВ=9

 

Денес, Среда 30.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 68%
06-12 +24° 57%
12-18 +37° 23%
18-24 +34° 27%
Утре, Четврток 01.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +23° 46%
06-12 +19° 63%
12-18 +34° 30%
18-24 +35° 19%
Петок 02.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +22° 65%
06-12 +18° 57%
12-18 +29° 36%
18-24 +32° 34%
Сабота 03.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +19° 72%
06-12 +23° 61%
12-18 +30° 33%
18-24 +28° 44%
Недела 04.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +19° 65%
06-12 +22° 52%
12-18 +31° 25%
18-24 +27° 40%
Понеделник 05.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 56%
06-12 +22° 47%
12-18 +28° 40%
18-24 +27° 50%
Вторник 06.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +19° 86%
06-12 +23° 72%
12-18 +32° 25%
18-24 +30° 39%

 

Временска најава:

 

До утре времето ќе биде сончево и многу топло со температури кои на југоистокот и вдолж Повардарието ќе бидат околу 40 степени. Согласно очекуваните вредности на температурата насекаде ќе биде активирано жолто ниво за опасност од високи температури. Од петок температурата ќе се намали, облачноста повремено ќе се зголемува и ќе има појава на локален дожд и ретки грмежи.

 

Актуелноо предупредување:

 

Денес и утре времето ќе биде сончево и многу топло со температури кои на југоистокот и вдолж Повардарието ќе бидат околу 40 степени. Согласно очекуваните вредности на температурата насекаде ќе биде активирано жолто ниво за опасност од високи температури.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote