in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 30 МАЈ

Времето денес:

 

Сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец. Попладне ќе има услови за изолирана нестабилност со краткотраен пороен дожд и грмежи. УВ=8

Денес и утре во попладневните часови ќе има изолирана појава на краткотраен пороен дожд и грмежи. Потоа следува период на стабилно и топло време.

Денес, Понеделник 30.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +14° 84%
06-12 +16° 86%
12-18 +26° 50%
18-24 +23° 61%
Утре, Вторник 31.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 70%
06-12 +14° 81%
12-18 +27° 51%
18-24 +26° 48%
Среда 01.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +18° 78%
06-12 +15° 76%
12-18 +27° 46%
18-24 +27° 46%
Четврток 02.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 82%
06-12 +20° 62%
12-18 +30° 40%
18-24 +26° 56%
Петок 03.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 76%
06-12 +21° 57%
12-18 +31° 35%
18-24 +26° 60%
Сабота 04.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +18° 87%
06-12 +22° 67%
12-18 +30° 42%
18-24 +27° 47%
Недела 05.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +19° 73%
06-12 +23° 79%
12-18 +31° 34%
18-24 +27° 57%

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote