in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 30 НОЕМВРИ

Времето денес:

Претпладне облачно со повремени врнежи кои и на некои пониски места ќе се менуваат од дожд до снег. Во западните делови ќе се формира нова снежна покривка. Повремени слаби врнежи од снег ќе има и на повисоките делови од Скопската котлина. Во пладневните часови врнежите ќе престануваат и облачноста ќе се намали. Ќе дува засилен ветер од северен правец, најизразен вдолж Повардарието.

Денес, Вторник 30.11.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +6° 82%
06-12 +4° 64%
12-18 +6° 45%
18-24 57%
Утре, Среда 01.12.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +1° 63%
06-12 -2° 64%
12-18 +5° 60%
18-24 +3° 66%
Четврток 02.12.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +6° 89%
06-12 85%
12-18 +7° 69%
18-24 +7° 84%
Петок 03.12.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +6° 89%
18-24 +6° 90%
18-24 +12° 68%
18-24 +9° 91%
Сабота 04.12.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +5° 86%
18-24 +3° 80%
18-24 +8° 70%
18-24 +5° 83%
Недела 05.12.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +2° 85%
18-24 +1° 80%
18-24 +9° 60%
18-24 +6° 82%
Понеделник 06.12.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +4° 90%
18-24 +3° 87%
18-24 +8° 54%
18-24 +4° 80%

Временска најава:

Изутрина и претпладне ќе дува засилен северен ветер, а врнежите од дожд ќе преминат во снег и во некои од пониските места. Во западните делови ќе се формира нова снежна покривка. Поради разведрувањето во среда и четврток наутро ќе биде студено и утринските температури насекаде ќе бидат негативни.

Актуелно предупредување:

Поради продор на студена воздушна маса преку денот ќе дува засилен северен ветер, а од изутрина врнежите од дожд ќе преминат во снег и во некои од пониските места. Повремени слаби врнежи од снег ќе има и во повисоките делови од Скопската котлина. Во западните делови ќе се формира нова снежна покривка. Во среда и четврток ќе настапи разведрување, ќе биде доста студено и утринските температури насекаде ќе се спуштат под нула и ќе бидат во интервал од -9 до -2 степена.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote