in

ТаженТажен

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 31 МАЈ

Времето денес:

 

Променливо облачно и свежо со локален дожд, особено во западните делови. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северозападен правец. УВ=6

 

Денес, Понеделник 31.05.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +11° 80%
06-12 +14° 62%
12-18 +18° 31%
18-24 +15° 50%
Утре, Вторник 01.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +10° 73%
06-12 +9° 80%
12-18 +16° 42%
18-24 +16° 40%
Среда 02.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +12° 61%
06-12 +8° 76%
12-18 +20° 27%
18-24 +20° 22%
Четврток 03.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +10° 80%
06-12 +15° 50%
12-18 +22° 22%
18-24 +18° 43%
Петок 04.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +11° 69%
06-12 +16° 47%
12-18 +22° 32%
18-24 +19° 50%
Сабота 05.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +13° 75%
06-12 +17° 55%
12-18 +22° 34%
18-24 +20° 41%
Недела 06.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +14° 70%
06-12 +17° 65%
12-18 +24° 28%
18-24 +22° 31%

 

Временска најава:

 

Денес и утре ќе преовладува променливо облачно и свежо време со локални врнежи од дожд. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северозападен правец, а температурите ќе бидат под просекот за овој период од годината. Од среда следува стабилизирање на времето со пораст на температурите.

 

Актуелно предупредување:

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote