in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 4 ЈУНИ

Времето денес:

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Попладне претежно во северните делови ќе има услови за изолирана појава на краткотраен пороен дожд и грмежи. Минималната температура ќе биде во интервал од 10 до 18, а максималната ќе достигне од 29 до 35 степени. УВ=8

Во Скопје сончево и топло со мала до умерена облачност и со умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти до 16, а максималната ќе достигне 33 степени.

До недела ќе се задржи натпросечно топло време, а попладне ќе има изолирана појава на пороен дожд и грмежи, во сабота со можна појава на град. Од понеделник времето на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, а локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме. Температурата ќе биде во опаѓање.

Денес, Сабота 04.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 79%
06-12 +22° 67%
12-18 +32° 32%
18-24 +27° 40%
Утре, Недела 05.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 61%
06-12 +18° 78%
12-18 +30° 37%
18-24 +31° 46%
Понеделник 06.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +18° 83%
06-12 +18° 80%
12-18 +30° 47%
18-24 +24° 56%
Вторник 07.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 84%
06-12 +21° 71%
12-18 +28° 33%
18-24 +25° 37%
Среда 08.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 58%
06-12 +20° 65%
12-18 +27° 45%
18-24 +22° 65%
Четврток 09.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +16° 81%
06-12 +21° 82%
12-18 +27° 57%
18-24 +21° 81%
Петок 10.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +16° 97%
06-12 +20° 80%
12-18 +27° 44%
18-24 +24° 68%

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote