in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 4 МАЈ

Времето денес:

 

Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Денес, Вторник 04.05.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +13° 67%
06-12 +14° 55%
12-18 +23° 37%
18-24 +20° 42%

 

Временска најава:

 

Во следните денови времето ќе биде претежно стабилно со слаб до умерен претежно јужен ветер, а повремено засилен долж Повардарието. Температурите најпрвин ќе бидат нешто пониски, потоа од четврток благо ќе се покачат кон следниот викенд. Во среда ќе има услови за локален пороен дожд и ретки грмежи.

 

Актуелно предупредување:

 

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote