in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 5 МАЈ

Времето денес:

Сончево и потопло со мала до умерена облачност, а во попладневните часови ќе има изолирана појава на краткотраен пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб ветер од јужен правец.

Утре ќе биде променливо облачно и малку посвежо, попладне на места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Во следните денови претежно во планинските подрачја ќе има услови за појава на изолирана нестабилност. Температурите ќе бидат во благ пораст.

Денес, Четврток 05.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +7° 65%
06-12 +11° 52%
12-18 +22° 24%
18-24 +18° 37%
Утре, Петок 06.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +13° 68%
06-12 +9° 71%
12-18 +21° 41%
18-24 +21° 37%
Сабота 07.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +11° 67%
06-12 +10° 70%
12-18 +19° 39%
18-24 +21° 30%
Недела 08.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +10° 69%
06-12 +12° 53%
12-18 +21° 20%
18-24 +17° 35%
Понеделник 09.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +9° 55%
06-12 +13° 50%
12-18 +23° 22%
18-24 +18° 34%
Вторник 10.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +10° 75%
06-12 +14° 46%
12-18 +22° 20%
18-24 +18° 50%
Среда 11.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +12° 80%
06-12 +15° 67%
12-18 +21° 56%
18-24 +18° 73%

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote