in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 5 МАЈ

Времето денес:

 

Умерено до значително облачно. Во крајните западни и крајните источни делови ќе има услови за краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен јужен, а во западните делови попладне и засилен југозападен ветер.

 

 

Денес, Среда 05.05.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +15° 71%
06-12 +15° 61%
12-18 +24° 36%
18-24 +20° 47%

 

 

Временска најава:

 

Следува период на стабилно време со благ пораст на дневната температура. Во сабота ќе дува умерен до засилен северен ветер, па температурата повторно ќе се намали за неколку степени.

 

Актуелно предупредување:

 

Нема

 

 

 

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote