in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 6 ЈУЛИ

Времето денес:

Сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец. УВ=9

Денес, Вторник 06.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +20° 72%
06-12 +24° 51%
12-18 +32° 24%
18-24 +29° 37%
Утре, Среда 07.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +24° 50%
06-12 +17° 69%
12-18 +31° 28%
18-24 +35° 22%
Четврток 08.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +23° 52%
06-12 +19° 59%
12-18 +33° 27%
18-24 +36° 20%
Петок 09.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 56%
06-12 +24° 54%
12-18 +35° 25%
18-24 +26° 30%
Сабота 10.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 71%
06-12 +23° 60%
12-18 +31° 41%
18-24 +24° 51%
Недела 11.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +20° 72%
06-12 +22° 49%
12-18 +30° 28%
18-24 +29° 36%
Понеделник 12.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +20° 64%
06-12 +22° 46%
12-18 +30° 26%
18-24 +26° 36%

 

Временска најава:

 

До петок времето ќе биде сончево и многу топло, со пораст на дневната температура. Во петок и за време на викендот ќе има појава на локална нестабилност проследена со пороен дожд и грмежи.

 

Актуелно предупредување:

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote