in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 6 ЈУНИ

Времето денес:

 

Претпладне сончево и топло со мала облачност. Попладне, претежно на истокот и североистокот од земјава ќе има локален развој на нестабилна облачност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. УВ=8

 

Денес, Недела 06.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +15° 55%
06-12 +19° 55%
12-18 +29° 34%
18-24 +24° 57%
Утре, Понеделник 07.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 91%
06-12 +15° 75%
12-18 +22° 62%
18-24 +22° 61%
Вторник 08.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +16° 74%
06-12 +15° 91%
12-18 +25° 52%
18-24 +25° 41%
Среда 09.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +15° 81%
06-12 +18° 56%
12-18 +28° 36%
18-24 +24° 45%
Четврток 10.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +15° 77%
06-12 +19° 53%
12-18 +28° 30%
18-24 +24° 46%
Петок 11.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +16° 78%
06-12 +20° 63%
12-18 +26° 60%
18-24 +24° 58%
Сабота 12.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +15° 94%
06-12 +19° 85%
12-18 +27° 69%
18-24 +21° 79%

 

Временска најава:

 

Денес попладне претежно на истокот и североистокот ќе има локален развој на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи. Од понеделник следува период на променливо облачно време, околу пладне и попладне на повеќе места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, почести електрични празнења и појава на град.

 

Актуелно предупредување:

 

Од утре следува период на променливо облачно време, околу пладне и попладне на повеќе места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, почести електрични празнења и појава на град.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote