in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 6 МАЈ

Времето денес:

Сончево со умерена облачност, попладне и кон крајот на денот со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

За време на викендот ќе преовладува стабилно и релативно топло време. Во почетокот на следната седмица повторно ќе има услови за локален пороен дожд и грмежи.

Денес, Петок 06.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +9° 57%
06-12 +13° 67%
12-18 +23° 35%
18-24 +18° 61%
Утре, Сабота 07.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +11° 69%
06-12 +9° 79%
12-18 +20° 42%
18-24 +21° 27%
Недела 08.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +12° 43%
06-12 +7° 62%
12-18 +20° 32%
18-24 +22° 17%
Понеделник 09.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +10° 48%
06-12 +13° 42%
12-18 +24° 21%
18-24 +19° 28%
Вторник 10.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +10° 67%
06-12 +15° 45%
12-18 +23° 21%
18-24 +17° 60%
Среда 11.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +11° 89%
06-12 +15° 59%
12-18 +24° 33%
18-24 +19° 45%
Четврток 12.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +12° 89%
06-12 +14° 64%
12-18 +25° 25%
18-24 +22° 26%

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote