in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 7 МАЈ

Времето денес:

Сончево со мала до умерена облачност. Во западните планински подрачја ќе има услови за краткотраен пороен дожд и ретки грмежи. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од југоисточен правец.

За време на викендов ќе преовладува сончево и топло време. Во текот на следната седмица ќе се задржи сончево и топло време, но во попладневните часови ќе има појава на локален пороен дожд и грмежи, особено во вторник.

Денес, Сабота 07.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +13° 74%
06-12 +14° 67%
12-18 +22° 29%
18-24 +17° 45%
Утре, Недела 08.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +13° 49%
06-12 +9° 65%
12-18 +20° 34%
18-24 +22° 22%
Понеделник 09.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +12° 66%
06-12 +8° 56%
12-18 +21° 24%
18-24 +24° 18%
Вторник 10.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +11° 76%
06-12 +14° 45%
12-18 +24° 24%
18-24 +19° 67%
Среда 11.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +12° 88%
06-12 +15° 62%
12-18 +24° 33%
18-24 +20° 40%
Четврток 12.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +13° 75%
06-12 +15° 66%
12-18 +25° 34%
18-24 +21° 39%
Петок 13.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +13° 67%
06-12 +15° 69%
12-18 +27° 27%
18-24 +22° 29%

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote