in

Продукцијата на третата сезона на “What Do We Do in the Shadows” започнува во Јануари 2021

Во Мај 2020, беше објавено дека FX ќе снима и трета сезона за серијата “What Do We Do it the Shadows”. Третата сезона започна со подготовка за продукцијата уште во Август, но мораше да се прекине поради непозната причина. Сега беше објавено дека подготовката ќе започне овој месец, додека продукцијата се планира да започне во Јануари следнат година.

Според IATSE, продукцијата за третата сезона ќе започне на 25ти Јануари, 2021 и се очекува да заврши со неа на 19ти Април истат година. “What Do We Do in the Shadows” e хорор-комедија, серија направена од Jemaine Clement и ја имаше својата премиера уште во 27ми Март 2019. Серијата е базирана на филм од 2014 со истото име кој бил напишан од Clement и Taika Waititi.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote