in

НЕШТО ЧУДНО СЕ СЛУЧУВА НА АНТАРКТИКОТ: YouTuber истражува необичен извор на топлина што изгледа како метален штит (ВИДЕО)

Како што вели, областа е широка околу 45 метри.

Еден Јутјубер смета дека нешто чудно се случува на Антарктикот и, наводно, има докази за тоа. Самопрогласениот „Чувар на Земјата“ тврди дека, прелистувајќи го Google Earth, забележал чуден отвор над пештера и „метален штит“ над неа, сè во зоната на забранети летови на ледениот континент.

Како што вели, областа е широка околу 45 метри, а тој наводно ја пресметал со помош на алатката Google Earth. Темниот отвор изгледа како метален штит што изгледа како да има вентилација што оди под земја, наведува овој корисник, додавајќи дека снегот околу „отворот“ е потемен од околниот снег.

– Тоа би значело дека има пренос на топлина – вели тој и посочува дека во близина нема никаква вулканска активност. Се разбира, наскоро беа дадени значителен број коментари во кои се вели дека има тајни бази за вонземјани, но други потенцираат дека нема тајна пештера или метален штит и дека тоа е навистина само игра на светлина и сенка.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote