in

Запленети над 23 тони кокаин во најголемата акција во историјата на Европа!

In this handout photo from July, 2019 German customs authorities seize 4.5 tons (nearly 5 U.S. tons) of cocaine in a container shipped in Hamburg, Germany, from Uruguay, a haul with an estimated street value of nearly 1 billion euros ($1.1 billion). The customs office in Hamburg says that the drugs were seized two weeks ago when it checked the container that was en route from Montevideo to Antwerp, Belgium. (German Custom via AP)

Властите на Германија и Белгија успеаа да запленат над 23 тона кокаин. Ова е најголема количина на кокаин која била запленета во историјата на Европа. Кокаинот беше пронајден сокриен во 5 контејнери кои пристигнале на пристаништето во Хамбург од Парагвај.

Во соопштението на властите стоеше: „Оваа огромна количина на кокаин се проценува дека би вредела неколку милијарди евра на црниот пазар. Ова е најголема количина некогаш запленета во Европа и една од најголемите во светот“.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote