in

Во Европската Унија се појавуваат се повеќе лажни вакцини против Ковид-19

Европските власти треба да бидат многу внимателни поради појавата на се повеќе и повеќе лажни фалцификувани вакцини против Ковид-19 на пазарот, соопштија од агенцијата на Европа за борба против измами. Во соопштението стоеше дека агенцијата веќе има докази за измамници кои се обидуваат да ги продаваат лажните вакцини.

„Целта на овие измамници е да се обидат да им продадат колку е можно повеќе вакцини на државите од Европската Унија кои се обидуваат да ја зајакнат програмата за вакцинација“ стоеше во соопштението.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote