in

4 самоубиствени писма кои направиле сензационален ефект во јавноста!

  1. Пете Хам

Една од најпознатите музички икони Пете Хам, имаше несогласување со менаџерот Стан Поли. Писмото гласеше:
Мамо те сакам, Блеир и тебе те сакам. Неможам да се доверам на никој. Мислам дека вака е најдобро. Стан Поли е безчувствително чудовиште!“.

2. Christine Chubbuck

Таа е првиот и досега единствениот спикер кој се самоубива во живо. Во 1974 година на билтенот за вести со својот пиштол се застрелала во глава. Последниот говор гласеше.
Во 40 годишницата на каналот ви ги пренесовме последните вести за полицијата, за крвавите убиства а сега ќе видите уште едно„. и во тој момент го повлекува чкрапалото.

3. George Eastman

Основачот на Кодак поради фрустрацијата од инвалидитетот кој го наследил од својата мајка се самоубил со пукање во срцето. Писмото гласи вака:
Работата ми заврши, зошто да чекам?

4. Kurt Cobain

Самоубиството на Курт Кобеин направи шок ефект во јавноста. Имаше доста теории на завера кои го негираа самоубиството. Тој се самоубил во својата гаража со ловечка пушка. На крајот на писмото неколку пати се повторува со зборовите те сакам. „за Франсез, нејзиниот живот ќе биде многу по среќен без мене. Те сакам, те сакам„.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote