in

Жена доби 43 години затвор поради навреда на кралското семејство во Тајланд!

Судот на Тајланд и изрече казна затвор во времетраење од 43 години на 65 годишната жена која го навредувала кралското семејство на социјалните мрежи. Ова преставува најстрогата казна која била изречена за навреда на кралското семејство во државата.

Оваа пресуда беше донесена во време на протестите кои се одржуваат во Тајланд. Младите јавно го критикуваат кралското семејство, а во државата постои строг закон кој предвидува затворска казна од 15 години доколку жителите упатуваат навреди кон монархијата.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote