in

Можете да добиете 4,500 фунти доколку намерно се заразите со Ковид-19!

Волонтерите кои ќе бидат дел од првите тестови што ќе се извршуваат над луѓето заразувајќи ги со Ковид-19 ќе добијат 4,500 фунти како компензација. Учесниците во овие тестови мора да имаат од 18 до 30 години и услов е да не бидат пушачи.

Тие ќе бидат следени од врвни доктори за време на тестирањето и ќе бидат заразени со коронавирусот. Волонтерите за да учествуваат во овие тестови мора претходно да не биле заразени со вирусот.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote