in ,

УбавоУбаво

8 ДЕКЕМВРИ НЕРАБОТЕН ДЕН ЗА СИТЕ ГРАЃАНИ НА РЕПУБЛИКА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА

Согласно Законот за празници на Република Северна Македонија, 8 декември 2021 година (среда) – „Св. Климент Охридски“ е неработен ден за сите граѓани на Република Северна Македонија, информираа од Министерството за труд и социјална политика.

Министерството им го честита празникот „Св. Климент Охридски“ на сите граѓани.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote