in ,

Што?Што?

Голем алигатор виден како скита на Флорида (ВИДЕО)

Властите во американската сојузна држава Флорида соопштија дека голем алигатор бил виден како талка во Венеција пред да се нурне во блиското езеро.

Локалните власти пренесоа видео со алигатор чија должина се проценува на околу три метри.

Властите за присуството на алигаторот ја информирале надлежната служба за диви животни и го повикале населението да биде внимателно, бидејќи алигаторот влегол во езерото Харингтон за да се капе во недела на Велигден.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote