in

ОФИЦИЈАЛНО: Ол-стар натпреварот во НБА лигата ќе се одржи на 7 Март!

Челниците на НБА лигата изјавија дека Ол-стар натрпеварот за овогодишната сезона ќе се одржи во Недела, односно на 7ми Март во Стејт Фарм арената во Аталанта. Натпреварот ќе биде во ист формат како минатогодишниот Ол-стар, односно ќе има поставена цел на поени која екипите ќе се обидуваат да ја достигнат.

Како дел од целиот овој проект, лигата ќе обезбеди сретства во висина од 2.5 милиони долари кои ќе бидат донирани во универзитетите во кои мнозинството на студенти припаѓаат на афро-американската раса.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote