in

Кармело Ентони е 12тиот најдобар стрелец во историјата на НБА лигата!

Кошаркарот кој настапува за екипата на Портланд, Кармело Ентони се искачи едно скалило погоре на вечната листа за постигнати поени во историјата на НБА лигата и сега се наоѓа на 12 позиција, поминувајќи го легендарниот кошарлат Оскар Робертсон.

Во победата на Портланд против Орландо, Ентони ја одигра клучната улога, постигнувајќи 23 поени. 36 годишниот кошаркат стигна до бројката на 26,715 постигнати поени. Пред Ентони сега се наоѓа Олајџувон јој има 26,946 поени.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote