in

На познатиот фудбалер сите три деца му се родиле на исти ден! – 8 април!

Напаѓачот на Барселона и освојувач на Светскиот куп со француската репрезентација Антоан Гризман доби три од неговите деца истиот ден, на 8 април.

Гризман стана татко по трет пат кога неговата сопруга Ерика Шопен роди девојче Алба.

Она што е малку неверојатно е дека сите деца се родени на ист ден, на 8 април. Единствената разлика е во тоа што ќерката Миа и синот Амар се родени во 2016 година, соодветно во 2019 година.

Гризман претходните денови отсуствуваше од тренинзите поради раѓањето на сопругата, а за викендот се очекува дуел против најголемиот ривал Реал Мадрид.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote