in

Apple Mac Pro ИЗНЕНАДУВА СО АСТРОНОМСКАТА ЦЕНА ОД 70.000 ЕВРА!

Со 16-инчниот MacBook Pro, цената на моделот Mac Pro исто така се зголеми. Да се ​​купи најјакиот модел Mac Pro се чини како сон.

Нормалната продажна цена на моделот е зачудувачка и треба да платите 70.000 евра за највисоко ниво на опрема. Mac Pro, кој е скоро по цена на луксузна куќа што можете да ја купите во Истанбул, ги надминува границите со своите перформанси. 28-јадрен процесор Intel Xeon W со 2.5 GHz, меморија 1,5 TB (12x128GB) DDR4 ECC, два графички процесори Radeon Pro Vega II Duo со по 2 × 32 GB HBM2 меморија и 8 TB SSD-дискови се меѓу опциите за складирање на компјутерот.

Со картичката Apple Afterburner, Magic Mouse 2 и Magic Trackpad 2, Final Cut Pro X и Logic Pro X, цената се приближува до скоро 600 илјади TL. Меѓутоа, кога ќе се купи 6K резолуција Pro Display XDR со стакло нано-текстура, цената се зголемува на приближно 70 илјади евра.

Со кои карактеристики се појавува почетниот модел Mac Pro?

Брзината на часовникот на компјутерот, кој има процесор од 8 јадра 3,5 GHz Intel Xeon W, се зголемува до 4,0 GHz со Turbo Boost. 32 GB (4 × 8 GB) DDR4 ECC меморија, 8 GB GDDR5 меморија Radeon Pro 580X и 256 GB SSD меморија се меѓу карактеристиките што ги нуди компјутерот.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote