in ,

Како изгледаше атентатот на југословенскиот крал Александар во 1934 година? (ВИДЕО)

Видеото е снимено во Франција во далечната 1934 година и во него се гледа како се случил атентатот на Кралот Александар I на Југославија. Во атентатот бил убиен и министерот Бартоу од Фрнација, обидувајќи се да го заштити кралот. Погледнете го атентатот во видеото:

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote