in

Атлетико Мадрид поразен од Леванте!

Избраниците на Диего Симеоне се „клизнаа“ против екипата на Леванте на домашен терен. Атлетико Мадрид, на својот „Ванда Метрополитано“ беше поразен од 0-2.

Ова е втор натпревар по ред во кои Атлетико не успева да забележи победа, откако во минатото коло одигра со 1-1 против дефанзивната Валенсија. Леванте му го нанесе вториот пораз на Атлетико оваа сезона, а прв домашен уште од декември 2019. Енис Барди го одигра целиот натпревар.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote