in

Атлетико остана без трите бода на крајот на натпреварот со Селта

Atletico Madrid's Uruguayan forward Luis Suarez gestures during the Spanish league football match Club Atletico de Madrid against Granada FC at at the Wanda Metropolitano stadium in Madrid on September 27, 2020. (Photo by GABRIEL BOUYS / AFP) (Photo by GABRIEL BOUYS/AFP via Getty Images)

Лидерот на шпанското домашно првенство, Атлетико Мадрид на домашен терен ја пречека екипата на Селта Виго. Натпреварот заврши 2-2 и се одигра во рамките на 22 коло во шпанската Ла Лига. И покрај киксот, Атлетико е сигурен на врвот со 51 бод.

Веднаш зад него се наоѓаат Барселона и Реал Мадрид. Селта поведе во натпреварот, но на самиот крај од првото полувреме Суарез го возврати ударот. Во вториот дел Суарез повторно се запиша во листата на стрелците, но радоста на Јорганџиите ја расипа Фереира откако во последната минута на мечот го израмни резултатот.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote