in

ВАКОВ АУТ НЕ СТЕ ВИДЕЛЕ! Ирански фудбалер ја испрати топката во голот од аут! [ВИДЕО]

Имаше редок настан на терените во иранската лига. Надер Мохамади, кој играше за тимот на Пајка, го претвори аутот во гол. Овој потег беше на светската агенда.

Во 5-тата недела од Иранската лига, се соочија екипите на Гол Гохар Сирјан и Пајкан. Натпреварот заврши со водство на гостинскиот тим од 2-1, Надер Мохамади остави трага со интересниот погодок кој го постигна. Топката, лебдејќи кон голот, ја погоди раката на голманот Алиреза Хагиги и се сретна со мрежата.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote