in

“Авион куќа„ – луѓе кои претвориле стари авиони во слатки домови!

Во последно време градењето и декорирањето на домови зема интересна димензија. Мали домови, куќи подалеку од градската голгота… тоа резултирало со идеи за градење интересни куки во стари авиони.

Колку и да е чудно, понекогаш оваа алтернатива може да биде поефтина од градење на куќа. Авионите кои се користат во овие проекти се стари, дотраени авиони кои скапите електронски уреди се извадени од нив и продадени за прифатливи цени. Може да се купи Боинг модел за 2000 долари.

Љубителите на вакви идеи се снаоѓаат овие тесни простории да ги направат во функционални катчина. Некои од нив, овие простории ги користат како место за хоби.

Колку и да е смешно и бизарно сепак вакво решение може да заштеди многу средства.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote