in

РОДЕНИОТ БРАТ НА БРЕД ПИТ ПОМИНА НИЗ ПЕКОЛ ПОРАДИ СВОЈОТ БРАТ! Неверојатно што актерот направил!

Живее потполно различен живот!

Јавноста знае скоро сè за еден од најзгодните актери во Холивуд, Бред Пит, но многумина не знаат дека тој има и три години помлад брат Даг кој е голем филантроп. За разлика од неговиот брат, чиј живот беше обележан и со бурни loveубовни врски, Даг е во среќен брак триесет години и има три деца. Даг собра 750.000 американски долари за проекти за чиста вода во Танзанија и ја основа фондацијата „Care To Learn“, која се грижи за сиромашни деца.

Doug and Brad Pitt

Оваа фондација ја основал откако слушнал во училиште дека некое дете носело панталони на својата мајка затоа што немало пари да купи нови!

Бидејќи е брат на познатиот глумец бил константно вознемируван од папараците. Неговото богатство се проценува околу 240 милиони долари, за 60 милиони помалку од неговиот брат!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote