in

БАЛОТЕЛИ ВО НОВА АВАНТУРА! Се знае името на новиот клуб!

Претседателот на Адан Демирспор, Мурат Санџак, потврди дека турскиот клуб наскоро би можел да потпише договор со напаѓачот Марио Балотели.

Поранешниот италијански репрезентативец минатата сезона ја помина во Монца, која не успеа да обезбеди место во Серија А.

„Со Балотели се согласивме 85 проценти. Тој не контактираше преку нашиот капетан. Марио изрази желба да дојде. Тој пристигнува во Турција во среда. „Балотели ќе биде успешен во Турција и ќе обезбеди место во италијанскиот тим за Светското првенство“, изјави Санџак.

Турските медиуми претходно пишуваа дека Адана му понудила договор на 30-годишниот напаѓач до летото 2023 година, со плата од два милиони евра по сезона.

Балотели минатата сезона одигра 14 натпревари и постигна шест погодоци.

Во својата кариера играше и за Милан, Интер, Манчестер Сити, Бреша, Ливерпул..

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote