in

Барањето на Ред Бул за дополнителна ревизија беше одбиено!

Британските ГП стјуарди го отфрлија барањето на Ред Бул за дополнителна ревизија на казната за Луис Хамилтон, по несреќата со Макс Ферстапен на Британското ГП, возена на патеката во Силверстон.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote